Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole Drukuj

 

   25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w 2002 roku w setną rocznicę powstania przytulanki.

   W naszej szkole obchodziliśmy właściwie "Tydzień Pluszowego Misia", gdyż od poniedziałku do piątku w szkolnej bibliotece panie: Nina Łukasiak oraz Anna Kleniewska prowadziły zajęcia pozwalające uczniom poznać historię pluszowego misia zachęcając do wspólnej zabawy. Były konkursy w układaniu "misiowych puzzli", śpiewaniu "misiowych piosenek", rysowaniu misiów z zamkniętymi oczami, czytaniu "misiowych lekturek". Spośród wszystkich misiów dzieci jednogłośnie misiowymi królami uczyniły - Misia Uszatka i Kubusia Puchatka! Uczniowie w tym tygodniu mogli także przynosić do szkoły własne misie - w konkursie na "Największego Misia" zwyciężył miś Julii Zawadzkiej z klasy integracyjnej IA.