Zajęcia dydaktyczne w płockim zoo Drukuj

 

   23 listopada uczniowie klas If i Ig wraz z paniami - Urszulą Romanowską i Joanną Olejnik uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych w Płockim Ogrodzie Zoologicznym. Lekcja dotyczyła zwierząt, które przystosowały się do życia w ekstremalnie mroźnym klimacie. W czasie prezentacji pani Ola przedstawiła nam żyjące na Antarktydzie zwierzęta m.in. pingwiny cesarskie, pingwiny Adeli, pingwiny białobrewe, słonie morskie, uchatki, krabojady. Dowiedzieliśmy się, że największym wśród pingwinów jest pingwin cesarski, który znosi jaja wielkości jaj strusich i jest przedstawicielem bardzo troskliwych, opiekuńczych i wiernych ptaków. Na koniec mogliśmy obejrzeć fragment filmu animowanego "Tupot małych stóp", w którym doskonale przedstawiono wygląd i zachowanie pingwinów.

   Po zajęciach  udaliśmy się na chwilę do cieplejszej krainy - odwiedziliśmy mały las tropikalny znajdujący się w pawilonie dydaktycznym.