W naszej szkole biją gorące serca! Drukuj

 

   Uczniowie naszej szkoły już trzeci rok pomagają uzbierać plastikowe nakrętki, których sprzedaż pomaga dzieciom niepełnosprawnym w zakupie niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego. Zbieraliśmy nakrętki dla Kacperka Juchniewicza, który otrzymał wózek inwalidzki, dla Julianka Dymianowskiego, który cieszy się z nowej kamizelki oscylacyjnej, a teraz wspieramy Lenkę Tuzińską, która potrzebuje specjalnego urządzenia NF Walker umożliwiającego jej samodzielne chodzenie.

   Jak i w latach ubiegłych, uczniowie zaangażowali się w akcję zbierania nakrętek bardzo aktywnie - udało się zebrać około 15 worków 120 litrowych. Uczniom, rodzicom oraz nauczycielom bardzo dziękujemy za udział w akcji. Dziękujemy także Galerii Wisła, która jak i w roku ubiegłym zajęła się transportem plastikowych nakrętek do miejsca skupu i przekazała uzyskane fundusze rodzicom Lenki oraz za pamiątkowe dyplomy.
   29 listopada dyplomy otrzymały następujące klasy:
 - I miejsce klasa integracyjna Ia pod opieką p. Joanny Matuszak i p. Edyty Kowalskiej
 - II miejsce klasa IIc pod opieką p. Danuty Gembickiej, klasa IId pod opieką p. Urszuli Kosińskiej, klasa Ie pod opieką p. Joanny Skubiszewskiej, klasa Ig pod opieką p. Urszuli Romanowskiej
 - III miejsce klasa Ib pod opieką p. Małgorzaty Gomułki, klasa If pod opieką p. Joanny Olejnik, klasa integracyjna IIa pod opieką p. Katarzyny Nowysz oraz p. Iwony Lewińskiej, klasa IIe pod opieką p. Małgorzaty Ostrowskiej, klasa IIb pod opieką p. Luizy Kamińskiej.
   Klasa Ia była bezkonkurencyjna, uczniowie zebrali ponad 14 000 plastikowych nakrętek. GRATULACJE!
   Koordynatorami akcji na terenie szkoły był Samorząd Szkolny pod opieką p. Renaty Wojtyckiej oraz Rzecznika Praw Ucznia p. Edyty Kowalskiej.