Smakołyk dla zwierzaka Drukuj

 

   30 listopada w naszej szkole zakończyła się akcja pod nazwą "Smakołyk dla zwierzaka" pod patronatem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Koło w Płocku. Tego dnia naszą szkołę odwiedziła prezes Zarządu Koła - pani Maria Szygoska, która osobiście wręczyła dyplomy uznania serdecznie dziękując wszystkim uczniom szkoły, ich rodzicom, a także nauczycielom za okazane serce.

   Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się zebrać ponad 140 kg karmy dla bezdomnych, porzuconych i skrzywdzonych zwierząt z terenu naszego miasta i nie tylko. Pierwszy raz w historii naszej szkoły udało nam się zebrać tak znaczną ilość "smakołyków dla zwierzaków". Na szczególne wyróżnienie zasługuje uczennica klasy integracyjnej III a- Natasza Szpalerska, która sama przeznaczyła 47 kg karmy na cele akcji. W ogólnoszkolnym konkursie:
   - I miejsce zajęła klasa integracyjna IIIa pod opieką Małgorzaty Szulborskiej i Joanny Dobrogoszcz, której udało się zebrać ponad 50kg karmy
   - II miejsce zajęła klasa integracyjna Ia pod opieką Joanny Matuszak i Edyty Kowalskiej, której udało się zebrać ponad 25 kg karmy
   - III miejsce zajęła klasa If pod opieką Joanny Olejnik, której udało się zebrać ponad 20 kg karmy.

   Pamiątkowe dyplomy otrzymali także koordynatorzy akcji na terenie szkoły - Samorząd szkolny pod opieką p. Renaty Wojtyckiej i Rzecznika Praw Ucznia p. Edyty Kowalskiej oraz uczniowie klasy Vc. Na szczególną pochwałę zasługują uczennice: Natalia Mieszkowska, Wiktoria Wilczyńska, Marianna Mycroft, Hanna Paprocka, Ola Gapińska, Kasia Słupska, które prowadziły skrupulatny rejestr zbiórki "smakołyków dla zwierzaków".