Wycieczka w krainę teatru... Drukuj

 

   Klasy : Ic, Id oraz IId i IIe w ramach realizacji programu "Magiczny świat kultury" obejrzały spektakl "Przygody Koziołka Matołka", a następnie zwiedziły kulisy Teatru Dramatycznego w Płocku.

   Przewodnikiem był p. Leszek Skierski, który na początku rozmawiał z uczniami na temat osób, które pracują w teatrze. Następnie oprowadził ich po zapleczu sceny, garderobach i pracowni krawieckiej, gdzie kończono pracę nad strojami do spektaklu "Cudowna lampa Alladyna". Premierę tej baśni zapowiedziano na 1 grudnia i właśnie wtedy obejrzały ją dzieci z klasy IIa. Uczniów zachwyciła niebanalna scenografia. Poznali też reżysera, który został zaproszony na scenę wśród burzy oklasków.

   Dzieci były zachwycone. Chętnie obejrzą kolejne spektakle w naszym teatrze i zobaczą jak prezentują się oglądane przez nich stroje.