"Ileż dałbyś, żeby się dowiedzieć, kto jest Ci przeznaczony, kim będziesz w przyszłości, co los Ci pisze?" Drukuj

 

   30 listopada świetlica szkolna zamieniła się w tajemniczą, magiczną komnatę. Wieczór andrzejkowy, zorganizowany przez p. Bożenę Kowalską i grupę studentów pedagogiki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku, stał się okazją do podtrzymania jednej z najpopularniejszych tradycji europejskich. Zgodnie ze zwyczajem już od XVI w. co roku 29 i 30 listopada młodzież bawi się w różnego rodzaju wróżby, próbując przeniknąć tajemnice przyszłości.

   I tym razem w naszej świetlicy pojawiła się wyjątkowa scenografia, zapłonęły świeczki i poszły w ruch magiczne rekwizyty. Dziewczęta z wypiekami na twarzy przesuwały w kierunku progu drzwi swoje buty, wróżąc, której pisane jest najszybsze zamążpójście. Chłopcy zaś z zapałem celowali szpilką w papierowe serce pełne dziewczęcych imion. A to tylko mała część atrakcji wieczoru, bo pomysłowość studentek, które z tej okazji wcieliły się w rolę wróżek, była niewyczerpana. Zabawa andrzejkowa sprawiła wszystkim wiele radości mimo, że każdą z przepowiedni potraktowaliśmy z przymrużeniem oka.

   Miłym gościem naszego wieczoru była opiekunka studenckich praktyk pedagogicznych - p. Luiza Kalinowska-Skutnik, wykładowca PWSZ w Płocku.