Badamy, odkrywamy, eksperymentujemy... Drukuj

 

   8 grudnia kolejne klasy - Id, IIe oraz Va wybrały się do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. To niezwykłe miejsce dla każdego, kto nie zatracił ciekawości świata i potrzeby eksperymentowania. Badaliśmy zjawiska fizyczne, chemiczne i biologiczne, próbowaliśmy wyjaśnić zjawiska zachodzące w przyrodzie. Wzięliśmy udział w symulowanym trzęsieniu ziemi, sprawdzaliśmy wygodę łoża fakira. Bez problemu złożyliśmy model człowieka z jego narządami wewnętrznymi. Pani od przyrody byłaby z nas dumna!

   Drugim punktem programu było zwiedzanie Pałacu w Wilanowie - dawnej rezydencji Jana III Sobieskiego. Uczniowie z ciekawością wysłuchali informacji na temat życia króla, jego przyzwyczajeń, zainteresowań oraz obyczajów panujących w pałacu. Dowiedzieli się, jak wyglądało życie codzienne władcy, poznali jego ulubione potrawy czy zajęcia.

   Wycieczka zakończyła się pobytem w Planetarium. Tam obejrzeliśmy jak wygląda jesienne niebo nocą oraz zapoznaliśmy się z kulturą i zdobyczami naukowymi Majów.

   Pełni wrażeń wróciliśmy do domów.