Bierzemy udział w uroczystościach związanych z 30. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce Drukuj
 
   We wtorek 13 grudnia minie 30 lat od momentu, kiedy rówieśnicy naszych uczniów nie obejrzeli popularnego wówczas programu dla dzieci - Teleranka. Dowiedzieli się za to, że władze wprowadziły stan wojenny. Nie bardzo rozumieli cóż to takiego, przerażenie wywołały czołgi na ulicach miast...
   Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem bp Piotra Libery, spotkanie osób internowanych, sesja naukowa i projekcja filmu dokumentalnego o stanie wojennym w Płocku będą głównymi wydarzeniami płockich obchodów 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w regionie płockim. Organizatorem obchodów jest Zarząd Regionu Płockiego NSZZ „Solidarność”.
   Uroczystości rocznicowe, w których wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły, rozpoczęły się w niedzielę 11 grudnia, o godz. 12.00 w kościele św. Stanisława Kostki. Mszy św. w intencji ofiar stanu wojennego i w intencji Ojczyzny przewodniczył bp Piotr Libera.
   Po Mszy św. zostały złożone kwiaty pod pomnikiem i tablicą, upamiętniającymi Ofiary stanu wojennego.