Wspomnienie niebieskiego mundurka Drukuj

 

   14 grudnia klasa VIc wybrała się wraz z paniami - Ewą Wojtycką i Aldoną Fijałkowską do Muzeum Mazowieckiego aby wziąć udział w lekcji dotyczącej obyczajowości uczniowskiej w czasach II Rzeczpospolitej. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wykładu połączonego z prezentacją multimedialną na temat płockich szkół istniejących w okresie międzywojennym oraz obejrzeli dawne akcesoria szkolne. Dowiedzieli się jakich przedmiotów uczyli się kiedyś ich rówieśnicy, jak wyglądały dzienniki lekcyjne, zeszyty, podręczniki, przybory szkolne. Zobaczyli, w jakich mundurkach uczęszczali do szkół chłopcy i dziewczęta. Zaskoczeniem były świadectwa, na których obok oceny z zachowania (od chwalebnej do nieodpowiedniej) znalazły się również oceny za pilność, postępy i porządek zewnętrzny.

   Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że wolimy obecną szkołę!