Wszystkie kolory świata Drukuj

 

   W I semestrze nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do ogólnopolskiej akcji UNICEF, tym razem pod hasłem ”Wszystkie kolory świata”.
Celem projektu jest:
•    kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
•    pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale i przyjemne,
•    zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone.
   W ramach akcji uczniowie klas 5c i 5d pod czujnym okiem wychowawczyń: p. Anny Olczak-Mielczarek (koordynator projektu) i p. Agnieszki Kochanowskiej – Matuszewskiej zaczęli przygotowywać specjalne charytatywne laleczki UNICEF - symbol pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka będzie miała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. W akcję mogą się zaangażować rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci. Dzięki tej współpracy międzypokoleniowej z pewnością powstaną małe szmaciane dzieła sztuki, które następnie zostaną zlicytowane.
Zebrane środki szkoła przekaże na konto UNICEF - ratowanie życia dzieci w Sierra Leone.
   Zapraszamy dzieci i dorosłych do wspólnego tworzenia unikalnych laleczek.