Biała Szkoła w Poroninie Drukuj

 

   W dniach 6 - 13 stycznia 2012 uczniowie naszej szkoły przebywali na wyjeździe w Poroninie. Dziewięćdziesięcioro dzieci i dziesięcioro opiekunów wraz z kierownikiem wyjazdu - p. Czarkiem Raczkowskim Poronin przywitał świeżutkim śniegiem i wspaniałą zimową pogodą. Wyjazdy do tego miejsca organizowane są przez naszą szkołę już od kilku lat. Cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczy liczba uczestników w tym roku.

   Stok w Murzasichlu czekał na nasz przyjazd wspaniale przygotowany. Liczna grupa uczniów po raz pierwszy miała narty na nogach. Pod doświadczonym okiem opiekunów szybko nauczyli się zjeżdżać. Miło było patrzeć, gdy pod koniec pobytu wszyscy szusowali nie na "oślej łączce" lecz po trasach dla wytrawnych narciarzy. Bardziej doświadczeni mogli korzystać ze znacznie dłuższego stoku w Jurgowie.

   Ale zjeżdżanie na nartach to nie jedyna atrakcja pobytu w Poroninie. Byliśmy także na Gubałówce, na Krupówkach, wieczorem był kulig z pochodniami i ognisko z pieczeniem kiełbasek. Codziennie dzieci bawiły się na dyskotece. Były spacery i bitwy na śnieżki.

   Pogoda - jak na zamówienie! Było dużo śniegu, mróz w sam raz. Nikt nie uległ kontuzji ani się nie rozchorował.

   A do tego wspaniałe, domowe jedzenie. Pani Krysia - szefowa kuchni, pilnowała, by każdy wyszedł ze stołówki najedzony.

   Jak mówią uczniowie, to był udany wyjazd. Już z niecierpliwością dopytują się o podobny w przyszłym roku. W takim razie - do zobaczenia za rok.