logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Dni Patrona Szkoły 2011/12 Drukuj

  

   

 

    Program obchodów Dni Patrona Szkoły

                  13 - 17 lutego 2012 r.

 

 

 

 


 

70 lat Armii Krajowej


  13 II 2012         

- Konkurs języka angielskiego

  14 II 2012

- Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej - klasy III

  15 II 2012

- Szkolny Konkurs Recytatorski

 - Międzyszkolny Konkurs dla klas III - "Co wiem o Ojczyźnie?"
 - Międzyszkolny Konkurs Historyczny dla klas IV - "Polska - moja Ojczyzna"
  16 II 2012- turniej gier planszowych - klasy VI
  17 II 2012
- Uroczysta akademia z okazji 70. rocznicy powstania Armii Krajowej

 

   Działania towarzyszące :

- Szkolny Konkurs Literacko - Plastyczny dla klas IV - VI

- Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas I - III "Żołnierze Armii Krajowej - nasi bohaterowie"

- Szkolny konkurs na plakat pod hasłem "70 lat Armii Krajowej"

- Projekt edukacyjny matematyczno-przyrodniczy "ARMIA KRAJOWA - PAMIĘTAMY!"

 

   14 lutego obchody Dni Patrona Szkoły rozpoczął Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej.

   Klasy trzecie zaprezentowały następujące utwory: IIIa - "Nasza Wisła", IIIb - "Przybyli ułani", IIIc - "Pałacyk Michla", IIId - "Warszawskie dzieci", IIIe - "Siekiera, motyka,...". Uczniowie klasy IIb uczęszczający na koło muzyczne zagrali na dzwonkach oraz zaśpiewali trzy utwory : "Pierwsza kadrowa", "Serce w plecaku" oraz "Deszcz, jesienny deszcz".

   Pani dyrektor Ewa Woźniak wręczyła pamiątkowe dyplomy reprezentantom klas trzecich.

   Festiwal prowadziła p. Luiza Kamińska, a dekoracje wykonały panie - Joanna Pankowska, Joanna Skubiszewska i Urszula Romanowska.

 

 

   15 lutego odbył się XXI Szkolny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 43 uczniów z klas IV - VI.

   Komisja konkursowa : p. Małgorzata Lechowicz, p. Iwona Kowalczyk oraz p. Włodzimierz Mazurkiewicz przyznała następujące nagrody i wyróżnienia :

   wśród uczniów klas IV 

I miejsce (ex aequo) - Joanna Miecznik - klasa IVb oraz Maria Kozłowska - klasa IVa

II miejsce (ex aequo) - Julia Śladowska - klasa IVb oraz Martyna Ostrowska - klasa IVs

III miejsce (ex aequo) - Natalia Kicińska - klasa IVb oraz Paulina Zubek - klasa IVs

wyróżnienia: Oliwia Bąk (IVa), Adrianna Łachmańska (IVa) oraz Matylda Lisiak (IVs)

   wśród uczniów klas V - VI

I miejsce - Aleksandra Mrozowska - klasa VIs

II miejsce (ex aequo) - Sylwia Brzuzy - klasa VIs oraz Zofia Kołecka - klasa Vb

III miejsce (ex aequo) - Gabriela Brzózka - klasa VIs oraz Klaudia Kaźmierczak - klasa Vc

wyróżnienia: Aleksandra Marciniak (Vb), Anna Solak (Vb), Joanna Sołtysiak (Vb), Eliza Pomianowska (Vc) oraz Hubert Akimow (Vd)

   Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku!

   W tym samym dniu odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu dla klas III - "Co wiem o Ojczyźnie", przygotowanego przez panie : Małgorzatę Szulborską, Dorotę Pankau i Urszulę Kosińską.

   W tym roku wzięło udział 7 czteroosobowych drużyn z płockich szkół. Drużyny miały do rozwiązania 10 zadań. Oto wyniki :

I miejsce - SP18 oraz SP21

II miejsce - SP5 oraz Szkoła Płockiego Towarzystwa Oświatowego

III miejsce - SP13 oraz SP20.

   Uczniowie otrzymali nagrody w postaci gier zespołowych i książek. Konkurs uatrakcyjnił występ dzieci z naszej szkoły, które zaprezentowały wiersze oraz piosenki patriotyczne i żołnierskie.

 

 

   15 lutego po raz kolejny już odbył się również w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Historyczny dla uczniów klas IV tych pod hasłem ,,Polska- Moja Ojczyzna". Pomysłodawczynią i organizatorką tego konkursu jest od 4 lat p. Renata Wojtycka. W tym roku w szranki stanęło 18 uczniów z sześciu płockich szkół podstawowych. Zmierzali się w rozwiązywaniu zadań dotyczących historii naszego kraju, znajomości sławnych Polaków, najważniejszych zabytków oraz symboli narodowych.

   Poziom wiedzy i umiejętności uczniów był wyrównany jednak jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce zajęła uczennica ze Szkoły Podstawowej Nr 18 - Julia Bednarska,
II miejsce - Alicja Ciarka ze Szkoły Podstawowej Nr 16,
III miejsce - dwie uczennice z naszej szkoły - Joanna Miecznik z kl IV b oraz Iga Śliwińska z kl IV d.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
 
 

   Podczas tygodnia obchodów Dni Patrona Szkoły podejmowaliśmy szereg działań towarzyszących. Jednym z nich była XVI edycja konkursu literacko - plastycznego poświęcona Armii Krajowej, którego organizatorem jest p. Elżbieta Zbrzezna.

   Temat ten stworzył okazję do zgłębiania historii, czytania utworów literackich związanych z patronem naszej szkoły, poznawania biografii żołnierzy AK, do zastanowienia się nad dramatem obrońców Ojczyzny i całego narodu w tamtych strasznych czasach. 

   Oto wyniki tegorocznej edycji :

   wśród uczniów klas IV

I miejsce (ex aequo) - Karolina Skrobiszewska Różyczka (IVs) oraz Kamil Kowalczyk Kowal (IVb)

II miejsce (ex aequo) - Malina Śmietanowska Stokrotka (IVb) oraz Maria Kozłowska Zawiecha (IVa)

III miejsce (ex aequo) - Iga Śliwińska Motyl (IVd) oraz Zuzanna Dryś Stokrotka (IVd)

wyróżnienia: Natalia Kicińska Konwalia (IVb) oraz Joanna Miecznik Miecz (IVb)

   wśród uczniów klas V - VI

I miejsce (ex aequo) - Julia Sieczkowska Szarotka (VIb) oraz Katarzyna Biernat Stokrotka (Vs)

II miejsce - Artur Dudzik Kojot (VIs)

III miejsce - Klaudia Cytacka Cytasia (VIs)

wyróżnienia: Gabriela Brzózka Stokrotka (VIs) oraz Mateusz Kowalski Lew (VIe)

   Dzięki konkursowi powstało wiele bardzo wartościowych i pięknych prac, które zostały wyeksponowane na specjalnej wystawie.

 

 

   Odbyły się również konkursy plastyczne. "Żołnierze Armii Krajowej - nasi bohaterowie", to konkurs dla uczniów klas I - II, w którym jury wyróżniło prace uczniów: Justyny Jankowskiej (Ie), Michała Jarosza (Ib), Filipa Kamińskiego (IId), Katarzyny Kolanko (IIb), Mikołaja Kowalskiego (Ia), Marka Kozłowskiego (Ig), Luisa Lewickiego (IIc), Miłosza Michalaka (Ie), Adama Morawskiego (Ia), Kacpra Przygóckiego (If), Weroniki Sołtysiak (If), Aleksandry Śliwińskiej (IIe), Michała Zalewskiego (Id).

   W konkursie plastycznym na plakat pt. "70. rocznica powstania Armii Krajowej" wzięli udział wszyscy uczniowie klas czwartych i szóstych pod okiem p. Małgorzaty Podwójci. Sześć równorzędnych nagród otrzymali: Zuzanna Dryś z kl.IVd, Natalia Kicińska z kl.IVb, Olaf Zajdel z kl.IVb oraz Natalia Leonarczyk z kl.VIc, Karolina Łyzińska z kl.VId i Natalia Wysocka z kl.VIs.

   Prace uczniów można było podziwiać na wystawach pokonkursowych.

 

 

   W klasach piątych i szóstych nauczyciele przyrody i matematyki realizowali dwa projekty - "AK na mapach w obwodzie płockim" oraz "Armia Krajowa - pamiętamy". Uczniowie realizujący pierwszy projekt skupili się na poszukiwaniu danych i wiadomości nt struktury AK w obwodzie płockim. Uczniowie realizujący drugi - odwiedzali miejsca związane z pamięcią o Armii Krajowej, a następnie sporządzali relację ze swojej wycieczki wykorzystując wiadomości, które udało im się zdobyć w tych miejscach oraz fotografie. Nad realizacją projektów czuwali : p. Agnieszka Kochanowska-Matuszewska (klasy piąte) oraz p. Aldona Fijałkowska, p. Barbara Szymborska - klasy szóste. Wystawę prac uczniów na głównym holu zorganizował p. Robert Elwertowski.

 

 

   17 lutego uroczyście podsumowaliśmy tegoroczne obchody Dni Patrona Szkoły.  Były one wyjątkowe, gdyż dotyczyły siedemdziesiątej rocznicy utworzenia Armii Krajowej.
   Na sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkoły oraz zaproszeni goście, a wśród nich Ci wyjątkowi – żołnierze AK. Wspólnie obejrzeliśmy wzruszający program artystyczny, który składał się z wierszy, piosenek, fragmentów filmów, wyświetlanych fotografii dotyczących Armii Krajowej – jej utworzenia oraz przeprowadzanych przez nią akcji. Na koniec recytatorzy wręczyli każdemu z gości czerwoną różę.
  Część artystyczną przygotowali:  Iwona Kowalczyk, Małgorzata Podwójci i Robert Elwertowski , a dekoracją zajęły się panie – Joanna Skubiszewska i Joanna Pankowska.

   Po części artystycznej pani Dyrektor Ewa Woźniak wspólnie z panem Wojciechem Majchrzakiem i przewodniczącymi jury szkolnych konkursów wręczyła  nagrodzonym i wyróżnionym w konkursach uczniom nagrody.

 

 

   Zachęcamy do lektury artykułu poświęconego obchodom w naszej szkole : "SP nr 23 zakończyła obchody swojego patrona - Armii Krajowej" - Gazeta Wyborcza