Walentynki w sercach uczniów Drukuj

   W dniu tak pięknym i wspaniałym, życzymy Wam sercem całym: zdrowia, szczęścia, pomyślności.
To czego pragniecie kochani Nauczyciele i Uczniowie, by się spełniło a to co Kochacie Waszym było.
życzą Samorząd Szkolny oraz Rzecznik Praw Ucznia.

 
   Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Jak co roku ruszyła w naszej szkole walentynkowa poczta - piękne kartki otrzymywali zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.
   Jednakże znacznie ważniejszym wydarzeniem w życiu szkoły było odwiedzenie Rodzinnego Domu Dziecka Nr2 w Płocku. Walentynki to okazja do obdarowania drugiej osoby drobnym upominkiem. 9 i 10 lutego lutego w naszej szkole przeprowadzono akcję zbiórki "walentynkowych prezentów". Na uczniów naszej szkoły i ich kochanych rodziców zawsze można liczyć, stąd zebrane zabawki, gry, odzież, książki przyniosły wiele radości wychowankom Domu Dziecka... Za ogromne serduszka - BARDZO DZIĘKUJEMY!
   Koordynatorami akcji był Samorząd Szkolny pod opieką p. Renaty Wojtyckiej i Rzecznika Praw Ucznia p. Edyty Kowalskiej.

   Klasa Va postanowiła uczcić Święto Zakochanych w kręgielni w Fantasy Park. Podzieleni na dwie drużyny wzięli udział w zaciętej rywalizacji. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w tym miejscu, więc nie obyło się bez zabawnych sytuacji i śmiechu. Wszyscy bawili się wspaniale! Wspólne wyjście to dobra okazja do lepszego poznania się i integracji. Poza tym - przecież nie samą nauką żyje człowiek...

 

 

Va w fantasy Park