Lektura nie musi być nudna! Drukuj

 

   "Przypadki Robinsona Kruzoe" od lat cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży. Któż z nas nie marzy bowiem o wyprawach do egzotycznych miejsc, zetknięciu z odmienną kulturą i niezwykłych przygodach?

   W lutym klasa VId na lekcjach języka polskiego zapoznała się z tą pasjonującą powieścią Daniela Defoe. Zainteresowało nas, w jaki sposób Robinson przystosował się do warunków panujących na wyspie. Bardzo spodobał nam się też jadłospis rozbitka. Postanowiliśmy spróbować batatów -  ziemniaków, które stanowiły podstawę  jego diety. Niestety, ich słodki smak nie wszystkim przypadł do gustu. Na kolejnych zajęciach w grupach pracowaliśmy nad projektem makiety przedstawiającej siedzibę Robinsona. Staraliśmy się możliwie wiernie odtworzyć realia życia panujące na wyspie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów naszej pracy. Przekonaliśmy się również, że praca z lekturą może być także dobrą zabawą.