Misie polarne w naszej szkole! Drukuj

20 lutego 2012 roku uczniowie integracyjnej klasy Ia pod opieką pań Joanny Matuszak i Edyty Kowalskiej odwiedzili Filię Książnicy Płockiej mieszczącą się w budynku naszej szkoły. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o niedźwiedziu polarnym zamieszkującym Arktykę. Uczniowie mogli podziwiać makietę "Krąg Polarny" zbudowaną przez uczniów w czasie ferii zimowych, posłuchać pięknych opowiadań o misiu i jego przyjaciółce foczce - pluszakach z pokoju Dorotki tęskniącymi za Grenlandią.

Pomimo, że prawdziwy niedźwiedź polarny może ważyć 700 kg i osiągać długość ciała nawet 3 metry - uczniowie postanowili wykonać ich miniaturki z białych kubeczków i papieru - i w ten sposób naszą szkołę odwiedziły misie polarne!