Niecodzienna lekcja historii Drukuj

W dniu 1 marca, w Dniu Żołnierzy Wyklętych, odbyła się w naszej szkole niecodzienna lekcja historii. Gościem uczniów klasy VI s oraz nauczycielki historii - p. Renaty Wojtyckiej był przedstawiciel płockich kombatantów pan pułkownik Antoni Jelec.
   Gość opowiadał uczniom o własnych przeżyciach z czasów II wojny światowej, wspominał okupację niemiecką i sowiecką, wyjaśnił także uczniom, kim byli żołnierze wyklęci i jaką rolę pełnili w walce z komunistycznymi władzami w powojennej Polsce.
   Niecodzienna lekcja odbyła się w ramach realizowanego przez uczniów klasy VI s projektu IPN ,,Kamienie Pamięci". Już po raz trzeci młodzież pod kierunkiem p. Renaty Wojtyckiej zgłębia wiedzę na temat walki Polaków o wolną Ojczyznę.