Przygotowania do Wiosny w naszej szkole!!! Drukuj

 

   19 marca uczniowie klasy integracyjnej Ia pod opieką nauczycieli - Joanny Matuszak i Edyty Kowalskiej uczestniczyli w szeregu zajęć plastycznych przygotowujących do powitania wiosny. W Książnicy Płockiej wysłuchały opowiadań wielkanocnych wykonując z papieru, bibuły i kawałków futerka wielobarwne zajączki pełniące funkcję koszyczka na pisankę. Na Arteterapii z kolorowego papieru stworzyły wiosenne wydzieranki wielkanocnych zajączków. Na zajęciach z Twórczości namalowały farbami wiosenne zielone listki ozdabiając je czerwonymi biedroneczkami.

   Cała klasa wspólnie z nauczycielkami przygotowała gazetkę ścienną pt. "Wiosna" zamieszczając na niej swoje wiosenne prace plastyczne. Zajęcia zakończyły się wspólnym śpiewaniem piosenki "Wiosna na łące - wiosenna poleczka".