Happy C(l)ube zaprasza na Dzień Odkrywców Talentów Drukuj

 

   Dzień Odkrywców Talentu był doskonałą okazją do wspólnej zabawy przy układaniu łamigłówek. Przewodnikami po tym niezwykłym świecie byli uczniowie zrzeszeni w Happy C(l)ubie działającym w naszej szkole. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Młodsi układali łamigłówki z kategorii Baubox i Little Genius, starsi próbowali swoich sił w bardziej "dorosłych" kategoriach: Happy Cube, Profi Cube i Marble Cube. każda z kategorii to sześć poziomów trudności, oznaczonych innym kolorem. Dużym wyzwaniem dla wszystkich było złożenie Space Puzzle - dwunastościanu, uważanego powszechnie za najtrudniejszy rodzaj łamigłówki. jak się okazało, ułożenie sześcianu z piankowych puzzli, a następnie rozłożenie go i włożenie do ramki nie jest taką prostą sprawą. Każdy, kto poradził sobie z wybraną przez siebie kostką, mógł złożyć swój podpis na specjalnie przygotowanych planszach. Wszyscy chętni mogli zbudować własną budowlę z wykorzystaniem programu "Happy Cube Solver". W nagrodę zdjęcia najciekawszych konstrukcji będą zamieszczone na stronie Happy C(l)ubu. Łamigłówki Happy świetnie ćwiczą koncentrację uwagi, wyobraźnię przestrzenną, logiczne myślenie, zwiększają wiarę we własne siły - ale też uczą pokory, o czym każdy mógł przekonać się podczas dzisiejszej zabawy.

   Zajęcia dla uczniów naszej szkoły przygotowali Happy C(l)ubowicze z klas VIb, c, s oraz Vd wraz z paniami - Aldoną Fijałkowską i Edytą Kowalską.

   Miło nam było gościć na portalu plock.gazeta.pl podczas relacji na żywo. Szczegóły relacji znajdziecie klikając odnośnik Święto wiosny na żywo