"Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu" Drukuj

 

   2 kwietnia, w dniu obchodów Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu nasza szkoła zaangażowała się w akcję "ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU" aby przyczynić się do podnoszenia świadomości o autyzmie. Autyzm jest zaburzeniem trwającym całe życie, ale jego objawy nie są stałe i zmieniają się wraz z rozwojem człowieka. Intensywna terapia uzyskuje poprawę zbliżoną do wyleczenia, a zaniedbanie choroby prowadzi do kalectwa i społecznej marginalizacji, stąd potrzeba edukacji społeczeństwa i rozpowszechniania wiedzy na temat samego autyzmu i sposobów przeciwdziałania jego negatywnym skutkom.

   Uczniowie ubrani na niebiesko lub chociażby z niebieskim akcentem na ubraniu zapalili niebieską świecę. Nauczyciele przypomnieli dzieciom, że do naszej szkoły z oddziałami integracyjnymi uczęszczają dzieci z różnymi możliwościami psycho-fizycznymi, w tym także dzieci z autyzmem. Specjaliści naszej placówki odpowiadali na pytania uczniów, a pogadanka w przyjaznej atmosferze zakończyła się wspólną integracyjną zabawą i pamiątkowym zdjęciem.

   To już piąty Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Ludzie, szkoły, organizacje i firmy na całym świecie organizują obchody tego dnia. Na dowód solidarności z osobami dotkniętymi schorzeniem, ponad 2 tys. budynków na całym świecie podświetlonych jest na niebiesko m.in. Empire State Building w Nowym Jorku, Opera w Sydney, Wieża Eiffla w Paryżu, posąg Chrystusa w Rio de Janeiro, figura Buddy w Tokio, a także Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Most na Wiśle w Krakowie. Organizatorzy wydarzenia zamierzają rozświetlać świat na niebiesko przez cały kwiecień.

   Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy na strony  World Autism Awareness Day oraz http://www.facebook.com/worldautismawarenessday