"Wszystko budzi się do życia - wiosna" Drukuj
 

   17 kwietnia 2012 roku uczniowie klasy If i Ig pod opieką pań Joanny Olejnik i Urszuli Romanowskiej uczestniczyli  w kolejnych zajęciach dydaktycznych na terenie płockiego ogrodu zoologicznego.

   Pierwszaki uważnie oglądały prezentację multimedialną pt. "Wszystko budzi się do życia - wiosna", a także mogły obserwować okazy kilku gatunków zwierząt. Dzieci aktywnie brały udział w lekcji, która odbyła się w pawilonie dydaktycznym - wymieniały razem z panią prowadzącą zajęcia nazwy ptaków powracających do kraju, nazwy pierwszych kwiatów, które możemy zaobserwować już w marcu, a także gatunki owadów czy ssaków (np. świstak, popielica, nietoperz), wybudzające się ze snu zimowego owadów czy gadów i płazów, które stają się aktywne na wiosnę. Chętni  uczniowie mogli obejrzeć z bliska, a nawet dotknąć jaszczurkę czy żabę.

   Największą radość sprawiło dzieciom spotkanie z kilkumetrowym zielonym wężem, który od niedawna zagościł na korytarzu w herpetarium oraz prezenty w postaci czasopisma Animal Planet, w którym znajdziemy wiele ciekawostek dotyczących zwierząt.