Przyrodnicy z naszej szkoły na konferencji w ZOO Drukuj

 

   W piątek 20 kwietnia uczniowie klas piątych odnoszący sukcesy w konkursach przyrodniczych: Michał Kolankiewicz, Szymon Szymański, Kacper Bieniek, Paulina Wuszter, Wiktoria Klikowska i Patrycja Łyzińska wybrali się z p. Agnieszką Kochanowską-Matuszewską do ZOO na konferencję poświęconą ochronie bioróżnorodności w Azji Południowo-Wschodniej. Atrakcją spotkania, na które przybyli uczniowie płockich szkół było przygotowanie owocowego tortu dla samicy gibbona ungko Loki-Elaine obchodzącej 40 urodziny. Obok kwatery jubilatki nasi uczniowie posadzili kilka azjatyckich roślin. Kacper i Michał wzięli ponadto udział w kampanii "My Green Dream" koordynowanej w Europie Środkowej i Wschodniej przez Międzynarodowe Centrum Rozwoju Lokalnego CIFAL Płock. Chłopcy opowiedzieli do kamery o swoim zielonym marzeniu. Uczniowie brali również udział w dyskusji na temat ratowania przyrody na naszej planecie.

   Ratowanie naszej planety jest także w tym roku tematem przewodnim obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole. Pod tym hasłem odbywać się będzie również tegoroczny Powiatowy Konkurs Ekologiczny, na który serdecznie zapraszamy koleżanki i kolegów z innych szkół, którym globalna przyszłość nie jest obojętna.