XIV Piknik Europejski Drukuj

 

W sobotę, 12 maja na Starym Rynku w Płocku odbył się XIV Piknik Europejski. W trakcie sobotniej imprezy uczniowie płockich szkół prezentowali różne kraje Europy. Naszej szkole przypadły Niemcy. Za stoisko odpowiedzialne były panie: Katarzyna Kapela, Bożena Kowalska i Joanna Kamińska oraz uczniowie klasy VI b - Julka Sieczkowska, Ada Młodawska, Kacper Korzeniewski, Krzysiek Sułkowski i Michał Gawarkiewicz, przygotowani przez p. Renatę Wojtycką.

Stoisko SP23 było kolorowe i ciekawe. Podziw wzbudziły piękne słoneczniki i kultowe niemieckie auto - niebieski Volkswagen mknący w kierunku partnerskiego miasta Darmstadt. Odwiedzający nas mogli poczuć atmosferę Niemiec, zapoznać się z ich kulturą i historią. Przechodniów z uśmiechem zapraszał Czerwony Kapturek z bajki braci Grimm (Julka Sieczkowska), któremu nie udało się donieść lizaków do babci, gdyż rozdawał je wesołym dzieciom odwiedzającym stoisko. Sympatyczna Bawarka (Ada Młodawska) weszła w rolę malarki dziecięcych twarzy i zapraszała do pamiątkowych zdjęć z Bawarczykiem oraz podróży Volkswagenem.

Wśród odwiedzających nas znalazły się osoby reprezentujące władze miasta oraz goście z Darmstadt, którzy nie szczędzili nam ciepłych słów i podziękowań za promowanie ich kraju.

Na przekór deszczowym prognozom sobota okazała się słoneczna tym bardziej, że wśród nas byli Dyrekcja SP23 i Rodzice uczniów.