Błękitny świat przyrody Drukuj

 

   15 maja obchodzimy Święto Polskiej Niezapominajki - odpowiednik amerykańskich walentynek. Wręczenie komuś kartki czy bukietu kwiatów ma być wyrazem pamięci, trwałych uczuć i szacunku. Akcja ma też wymiar ekologiczny - ma przypominać o ochronie przyrody i promować jej wyjątkowe walory.

   Z tej okazji chętni uczniowie z klas I - III wzięli udział w konkursie "Błękitny świat przyrody". dzieci wykonały ilustracje roślin lub zwierząt, które są niebieskie lub w ich nazwie występuje ten kolor. Niektórzy potraktowali zadanie twórczo i stworzyli prace z niebieską trawą lub ptakiem. Uczniowie wykazali się pomysłowością w wykonaniu prac. Autorzy najciekawszych otrzymali dyplomy, a ich dzieła wywieszone na wystawie zostały oznaczone niezapominajką, aby cała społeczność szkolna wiedziała czyje prace zasłużyły na szczególne uznanie jury. najbardziej spodobały się prace :
 - paw Mikołaja Kowalskiego z kl. I a -  I miejsce
 - papuga ara błękitna Maji Dubik z kl. II c - II miejsce
 - kwiat cykoria podróżnik Ksawerego Plebaniaka z kl. II a - III miejsce

Wyróżnienia otrzymali :
 - płetwale błękitne Julii Bartuś z kl. III d i Zosi Brzezińskiej z kl. I b
 - konik morski Julii Zawadzkiej z kl. Ia
 - winogrona Przemka Wujcika z kl. II e
 - hibiskus Ketmia Julii Wiśniewskiej z kl. II d
 - bratki Pauliny Jeżewskiej z kl. Ia

Wszystkim gratulujemy!