Błękitny świat przyrody Drukuj

15 maja obchodzimy Święto Polskiej Niezapominajki - odpowiednik amerykańskich walentynek. Wręczenie komuś kartki czy bukietu kwiatów ma być wyrazem pamięci, trwałych uczuć i szacunku. Akcja ma też wymiar ekologiczny - ma przypominać o ochronie przyrody i promować jej wyjątkowe walory.

Z tej okazji chętni uczniowie z klas I - III wzięli udział w konkursie "Błękitny świat przyrody". dzieci wykonały ilustracje roślin lub zwierząt, które są niebieskie lub w ich nazwie występuje ten kolor. Niektórzy potraktowali zadanie twórczo i stworzyli prace z niebieską trawą lub ptakiem. Uczniowie wykazali się pomysłowością w wykonaniu prac. Autorzy najciekawszych otrzymali dyplomy, a ich dzieła wywieszone na wystawie zostały oznaczone niezapominajką, aby cała społeczność szkolna wiedziała czyje prace zasłużyły na szczególne uznanie jury. najbardziej spodobały się prace :
 - paw Mikołaja Kowalskiego z kl. I a -  I miejsce
 - papuga ara błękitna Maji Dubik z kl. II c - II miejsce