Święty Jerzy w naszej szkole czyli lekcja języka angielskiego inaczej. Drukuj

 

   18 maja uczniowie klas czwartych i szóstych wraz z nauczycielami języka angielskiego, paniami - Renatą Idzik, Justyną Grzyb i Anną Malik, mieli okazję obejrzeć przedstawienie o świętym Jerzym - patronie Anglii. Spektakl przygotowali i gościnnie wystawili w naszej szkole uczniowie klasy językowej (innowacja "Przez Języki Bliżej Świata) Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 w Płocku, przygotowani przez panie - Monikę Stefańczyk oraz Martynę Florkowską-Kardasz.

   Inscenizacja legendy o świętym Jerzym, księżniczce i smoku miała na celu zachęcić młodsze koleżanki i kolegów do oswajania się z historią Anglii.

   Po przedstawieniu wszyscy zebrani - uczniowie i nauczyciele świetnie bawili się odgadując kalambury.

   Dzisiejsze wydarzenie to kolejny efekt współpracy zespołów nauczycieli języka angielskiego z naszej szkoły i Gimnazjum nr 8.

fot. Edyta Kowalska