Płocka Turniejada klas I-III Drukuj

 

   18 maja w naszej szkole odbyła się coroczna Płocka Turniejada klas I-III. Organizatorami tej imprezy był Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Płocka oraz SP23. Nad jej sprawnym przebiegiem czuwali nauczyciele WF - p. Cezariusz Raczkowski oraz p. Justyna Woźniak oraz piłkarki ręczne Jutrzenki Płock, nasze absolwentki, a obecnie uczennice Liceum Ogólnokształcącego nr 7 w Płocku.

   W turniejadzie wzięły udział drużyny z 11 płockich szkół podstawowych, które rywalizowały ze sobą w 8 konkurencjach. Najwięcej radości zawodnikom sprawiły konkurencje: "kot w butach" czyli bieg w kaloszach i slalom ze zmiotką.

   Zwyciężyła drużyna SP20 i to oni zabrali ze sobą okazały puchar. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze.

   Największą nagrodą dla przygotowujących drużyny nauczycieli były jednak uśmiech i zadowolenie dzieci. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie mogą doczekać się kolejnej edycji turniejady, a zatem ... do zobaczenia za rok. 

 

fot. Edyta Kowalska