Pierwszaki odkrywają tajemnice niebieskiego mundurka Drukuj

 

   17 maja klasy: IIe z p. Małgorzatą Ostrowską i Ig z p. Urszulą Romanowską były na kolejnych zajęciach w Muzeum Mazowieckim. Klasa IIe, podobnie jak koledzy i koleżanki klika dni wcześniej, brała udział w lekcji dotyczącej historii pisma, a klasa Ig uczestniczyła w zajęciach dotyczących zwyczajów szkolnych okresu międzywojennego dwudziestego wieku.
   Poznawaliśmy tajemnice niebieskiego mundurka. Uczniowie uważnie słuchali opowieści p. Kwiatkowskiej o płockich szkołach okresu II RP oraz obejrzeli akcesoria szkolne. Dowiedzieliśmy się jak wyglądały dzienniki lekcyjne, podręczniki, zeszyty, przybory szkolne, dawne świadectwa, a także w jakich mundurkach chodzili dziewczęta i chłopcy oraz jak wyglądała tarcza szkolna, symbol każdej placówki szkolnej.