Zwyciężyliśmy w Płockim Euro 2012! Drukuj

 

   Na trzy tygodnie przed wielkim wydarzeniem jakim jest EURO 2012 w Płocku odbyły się Mini Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Do walki o tytuł Płockiego Mistrza Europy stanęła również drużyna SP23. Reprezentowaliśmy barwy Hiszpanii. W rolę trenera reprezentacji Hiszpanii - Vicente del Bosque Gonzáleza wcielił się p. Arkadiusz Ławnicki, który poprowadził nasz zespół do zwycięstwa.

   Trafiliśmy do grupy I razem z SP1 - Ukrainą i SP5 - Holandią. Po pierwszym efektownym zwycięstwie 8:1 z SP1 zaczęliśmy wierzyć w dalszy sukces. Nasze przypuszczenia potwierdził kolejny wygrany 3:0 mecz z SP5. Z kompletem punktów wyszliśmy z grupy na 1 miejscu. 

   Po zmaganiach grupowych przyszedł czas na półfinały. W nich trafiliśmy na silny zespół SP12 grający w barwach Polski. Pierwsze minuty meczu były bardzo trudne, choć dominowaliśmy na boisku. Szybko stracona bramka zmobilizowała nas do większego wysiłku. Niezawodny tego dnia Krzysztof Hondzyński strzela dwie bramki i awansujemy do finału!

   W finale naszym przeciwnikiem była SP17 czyli Niemcy. Podobnie jak w półfinale tracimy pierwszą bramkę, jednak świetnie grający tego dnia zawodnicy naszej drużyny strzelają dwa gole i zostajemy Płockimi Mistrzami Europy!

   Krzysztof Hondzyński został ponadto królem strzelców, a drużyna zajęła 3 miejsce w konkursie FAIR PLAY!

Gratulujemy zawodnikom i trenerowi!

 

Zachęcamy do lektury artykułu "Mini Mistrzostwa Europy. Polska ma brąz!" Gazeta.pl