Podsumowanie projektu IPN - "Kamienie Pamięci" Drukuj
 
   Po raz trzeci uczniowie naszej szkoły realizowali projekt IPN "Kamienie Pamięci". W dniu 23 maja jego realizatorzy - Barbara Cendrowska, Sylwia Brzuzy, Aleksandra Mrozowska, Weronika Fabiszewska, Gabriela Brzózka i Jakub Podwójci z kl VI s wraz z koordynatorką projektu p. Renatą Wojtycką uczestniczyli w jego uroczystym podsumowaniu.
   Na spotkanie w siedzibie Biura Edukacji IPN na ulicę Marszałkowską w Warszawie przybyło ponad 170 uczniów z ponad 45 szkół. Podczas podsumowania uczniowie przygotowali stoiska poświęcone postaci, którą opracowywali oraz mieli zaprezentować wyniki swojej pracy w krótkim wystąpieniu tzw. ,,wędrującego mikrofonu". Uczestnicy mogli spotkać się także z twórcami podejmującymi tematykę Żołnierzy Wyklętych - reżyserami, twórcami komiksów, pomysłodawcami rajdów i działaczami społecznymi. Jak co roku, atmosfera spotkania była bardzo przyjazna, a szczególnie było nami miło, kiedy okazało się, że oprócz delegacji z naszej szkoły - po sąsiedzku swoje stoisko mieli starsi koledzy z Jagiellonki.
    Do naszej Izby Pamięci przybył kolejny Kamień upamiętniający prace nad projektem, oraz cenne publikacje historyczne, które poszerzą wiadomości uczniów dotyczące historii najnowszej.