Dzień Matki w Ia Drukuj

 

"Mamo mamo, cóż ci dam?
tylko jedno serce mam
a w tym sercu róży kwiat
mamo, mamo ŻYJ STO LAT!"

   Dzień Matki to święto obchodzone corocznie w Polsce 26 maja jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. W tym dniu są one zwykle obdarowywane przez własne dzieci laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami.

   Uczniowie klasy integracyjnej Ia pod opieką nauczycielek: Joanny Matuszak i Edyty Kowalskiej w ramach Arteterapii i zajęć z Twórczości wykonali dla swych ukochanych mam przepiękne prezenty. Pierwszym był obraz, który przedstawiał magicznego kwiatka, który zawsze ma poprawiać mamie humor i przypominać jej, jak bardzo jest kochana przez swoje dziecko. Wykonany został z wielobarwnych materiałów i kolorowych wstążek. Drugim prezentem była magiczna różdżka z czerwonym serduszkiem, które zawsze ma przypominać mamie, że jak czarodziejka poradzi sobie z wszystkim troskami dnia codziennego. Uczniowie wykonali ją w Książnicy Płockiej po wysłuchaniu opowiadania Joanny Papuzińskiej pt. "Jak nasza mama zreperowała księżyc" z książki pt. "Nasza mama czarodziejka".