W Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu Drukuj

 

   W piątek 25 maja klasa Vd wybrała się na wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. W izbie szkolnej, stylizowanej na lata 50-te ubiegłego wieku, uczniowie uczestniczyli w lekcji kaligrafii pt. "Rózgi, kleksy, fajerki. Dziecko w rodzinie wiejskiej na początku XX wieku". Następnie własnoręcznie robili masło w drewnianej kierzance, które wszystkim bardzo smakowało. Kolejnymi punktami wycieczki były: przejazd wozem konnym i zwiedzanie ekspozycji muzealnej. Uczniowie mogli podziwiać zagrody wiejskie, pasiekę, wiatrak, karczmę, osiemnastowieczny drewniany kościół wraz z dzwonnicą, kaplice, powozownię, galerię rzeźby oraz dwór szlachecki z końca XIX wieku. Dzieci bawiły się także przy wspólnym ognisku.
   Opiekunkami wycieczki były panie: Agnieszka Jarzyńska i Agnieszka Kochanowska- Matuszewska.