Zielona szkoła w Ustroniu Morskim Drukuj

 

   W dniach 19 - 24 maja 2012 r. uczniowie klas IId, IIIa oraz IIId przenieśli się na czas nauki do Ustronia Morskiego.

   W ramach zielonej szkoły dzieci uczestniczyły w zajęciach rekreacyjno – sportowych: brały udział w grach i zabawach ruchowych (turniej piłki nożnej, mecz siatkówki, zawody sportowe na plaży, zabawy z piłką, zabawy na przyrządach rekreacyjnych).

   Posiadały również możliwość wykorzystywania naturalnych czynników klimatycznych poprzez piesze wycieczki, spacery brzegiem morza, gry i zabawy ruchowe na plaży. W programie zielonej szkoły znalazły się także dyskoteki, spotkania z piosenką żeglarską „Szanty na wesoło” oraz zabawy z piratami "PIRACKA PRZYGODA", ognisko z pieczeniem kiełbasek i wspólnym śpiewem, zwiedzanie latarni morskiej w Kołobrzegu, MUZEUM MINERAŁÓW. Atrakcją pobytu w Kołobrzegu był rejs statkiem "Viking" po morzu. Niezapomniane chwile przeżyły również w Zieleniewie w - WIOSCE INDIAŃSKIEJ. Zachęceni zostali również do zwiedzenia ogrodów w Dobrzycy.

   Wyjazd na zieloną szkołę był dla większości uczniów pierwszym samodzielnym wyjazdem. Dla wielu uczniów było to także pierwsze spotkaniem z morzem. Był prawdziwą lekcją w terenie. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o Polsce i poznać wiele ciekawych miejsc, miast polskich, elementy krajobrazu nadmorskiego.
   Ponadto zielona szkoła dała im możliwość nabywania umiejętności samodzielnego radzenia sobie w życiu codziennym. Uczniowie musieli wykazać się samodzielnością w zakresie higieny osobistej, dbałości o rzeczy swoje i kolegów, umiejętnością współżycia w grupie rówieśniczej.

   Wyjazd na zieloną szkołę miał wiele walorów zarówno edukacyjnych, poznawczych jak i wychowawczych. Był dla uczniów wielką przygodą.

   Nad organizacją i bezpieczeństwem uczniów czuwały: p.Urszula Kosińska, p. Beata Tokaj, p. Dorota Pankau, p. Joanna Dobrogoszcz i p. Małgorzata Szulborska.