Uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" na Zamku Królewskim w Warszawie Drukuj

 

   Już po raz czwarty byliśmy zaproszeni na uroczystość wręczania nagród w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Tym razem konkurs związany był z okresem od konfederacji barskiej do powstania styczniowego (1768 - 1864).  

   Chór szkolny "Viva la musica" pod dyrekcją p. Małgorzaty Podwójci miał znowu trudne zadanie - wykonać repertuar związany z tym czasem, aby uświetnić uroczystość wręczania nagród i wyróżnień uczniom i nauczycielom z całej Polski.
   W pięknej scenerii Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie czuliśmy się wyróżnieni i zaszczyceni możliwością wystąpienia. Zaśpiewaliśmy pieśni: "W krwawym polu srebrne ptaszę" z 1863 r., "Marsz, marsz Polonia" z 1863 r. i "Piękna nasza Polska cała" z 1830 r.

   Obecne na uroczystości w Zamku Królewskim panie dyrektor - Ewa Woźniak i Aldona Fijałkowska wspierały nas i mocno trzymały kciuki za nasz występ.

   Dla większości chórzystów był to debiut, ale wszyscy bardzo się starali i wypadli pięknie, czego dowodem były liczne gratulacje. Ten występ na długo zapadnie dzieciom w pamięci.