Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców są nasze! Drukuj

 

   W zakończonych w ostatni weekend zawodach w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców reprezentacja naszej szkoły zdobyła złoty medal pozostawiając za sobą drużyny dziewięciu najlepszych szkół województwa mazowieckiego.

   W turnieju drużyny podzielono na dwie grupy po pięć zespołów. reprezentacja naszej szkoły walczyła w grupie B wraz z SP Ząbki, SP3 Radom, SP1 Wyszków i SP Regimin. W grupie A grały szkoły: SP336 Warszawa, SP Przysucha, SP Krzesk, SP Raszyn i SP Łęg.

 

 

Wyniki gier:

SP23 - SP Ząbki   22 - 8

SP23 - SP Radom   18 - 6

SP23 - SP1 Wyszków   19 - 12

SP23 - SP Regimin   21 - 10 

   W półfinale spotkaliśmy się z drużyną SP Przysucha, pokonując rywali 20 - 15. W wielkim finale graliśmy z reprezentacją SP336 Warszawa, wygrywając po zaciętej walce 11 - 10. Zwycięstwem tym zespół naszej szkoły awansował do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w dniach 25 - 27 czerwca 2012 w Ostrowie Wielkopolskim.

   Skład reprezentacji : Adrian Stępniak, Krzysztof Hondzyński, Dominik Bado, Patryk Iwaniak, Adrian Dzik, Michał Słomczewski, Filip Zubek, Eryk Szelągowski, Jakub Podwójci - uczniowie klasy VIs oraz - Mateusz Fuksiński, Mateusz Truszkowski, Jakub Truszkowski, Jakub Sowiński, Jakub Czapliński - uczniowie klasy Vs.

   Opiekunowie zawodników : p. Cezariusz Raczkowski i p. Michał Królikowski.

   Uczniowie klasy sportowej VIs to nie tylko świetni zawodnicy. W roku szkolnym 2011/12 klasa osiągnęła najlepszy wynik w szkole ze sprawdzianu kompetencji szóstoklasistów - 27,60 - przewyższając średnie wyniki szkoły, miasta, powiatu i kraju.

 Gratulujemy!