Integracja na wycieczce! Drukuj

 

   31 maja klasy - integracyjna Ia pod opieką nauczycielek: Joanny Matuszak i Edyty Kowalskiej oraz klasa Ib pod opieką nauczycielek: Małgorzaty Gomułki i Joanny Dobrogoszcz wyjechały na niezapomnianą wycieczkę. W znakomitych humorach pierwszaki odwiedziły Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Po pokazie m. in pojazdów szynowych używanych na kolejach wąskotorowych uczniowie wyruszyli prawie stuletnimi wagonami z czerwoną lokomotywą spalinową Lxd2 (potocznie zwaną Rumunem) do Puszczy Kampinowskiej. Przez urokliwe miejsca Sochaczewskiej Doliny Bzury dotarli do Osady Puszczańskiej, gdzie w otoczeniu przyrody delektowali się smakołykami z przygotowanych ognisk. Po pikniku autokarem pierwszaki pojechały do Brochowa i zwiedziły Kościół obronny z XVI w. pw. św. św. Rocha i Jana Chrzciciela, gdzie w 1806 wzięli ślub rodzice Fryderyka Chopina, który również tutaj był chrzczony. Ostatnim etapem wycieczki był malowniczy park i dom rodzinny Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, najsłynniejsze miejsce kultu kompozytora, licznie odwiedzane przez turystów i melomanów zarówno z kraju, jak i z zagranicy.

   Pierwszaki powiedziały, że to była ich najlepsza wycieczka w życiu!