"Zdrowy rozsądek daje radę" Drukuj

 

   30 maja w ramach ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj trzeźwy umysł" odbył się turniej sportowy pod hasłem "Zdrowy rozsądek daje radę" dla klas V i VI.

   Najlepszymi zawodnikami okazali się: Jakub Truszkowski (Vs), Krzysztof Hondzyński i Basia Cendrowska (VIs).

   W "Cztery ognie" najlepiej zagrały drużyny z klas Vs (wychowawca p. Iwona Szymańska) i Vc (wychowawca p. Anna Olczak-Mielczarek).

   Najlepszymi siatkarkami turnieju zostały: Monika Kacprzak,Kklaudia Sztuczka, Basia Cendrowska (VIs), Julia Pełka, Sandra Wydornik (VId).

   Ponadto uczniowie brali udział w konkursach mających na celu profilaktykę poprzez zabawę. Najlepsze prace plastyczne zostały wysłane do Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu. Wezmą one udział w ogólnopolskim konkursie, którego wyniki poznamy we wrześniu.

   Podczas kampanii organizowanej na terenie szkoły rozdano uczniom ulotki informacyjne na temat wyboru alternatywnych form spędzania czasu wolnego z dala od używek.

   Koordynatorem działań w zakresie organizacji turnieju i konkursów jest od kilku lat pedagog Anna Chruściel, którą wspierają nauczyciele W-F, nauczycielki kształcenia zintegrowanego oraz wychowawcy klas.