Dzień Dziecka 2012 Drukuj

 

   1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Już od samego rana przywitała nas uśmiechem pani dyrektor Ewa Woźniak, życząc nam wszystkim samej radości! Cała społeczność szkolna wysłuchała koncertu "Dzieci Dzieciom" poprowadzonego przez p. Małgorzatę Podwójci. Wielu uczniów zaskoczyło nas swoim muzycznym talentem gry na instrumencie, doborem wyszukanego repertuaru - widownia biła brawa wykonawcom na stojąco! Bartosz Wiśniewski z klasy Vc po prostu zaczarował zebranych słuchaczy swoją grą na fortepianie utworu Beethovena "Dla Elizy". Jakub Podwójci z klasy VIs utworem "The final countdown" Europe zachęcił wszystkich do wspólnego śpiewania. Znakomitą improwizację bluesa na harmonijce wykonał Michał Wiśniewski z klasy VIe w towarzystwie Michała Słomczewskiego z klasy VIs i Jakuba Podwójci z klasy VIs.

    Po koncercie, klasy I-III wzięły udział w zajęciach sportowych prowadzonych przez p. Małgorzatę Szulborską pod hasłem "Koko Euro Spoko". Jak prawdziwi piłkarze po rozgrzewce siłowej śpiewając oficjalny hymn polskiej reprezentacji dzielnie walczyli w wielu konkurencjach. Cały czas towarzyszyła dzieciom piosenka zespołu Jarzębina i nieodłączny uśmiech na twarzy!

   Dla klas I-III zajęcia rysowania kredą na ogromnych, szarych papierach poprowadziła p. Joanna Skubiszewska - wielobarwne i piękne prace zdobią cały parter budynku C.

   W świetlicy czekał na dzieci w dniu ich święta uroczy Czerwony Kapturek i słychać było wycie wilka, bowiem teatrzyk „Bąbelek” pod kierunkiem p. Bożeny Kowalskiej i p. Joanny Kamińskiej przedstawiał bajkę „Czerwony Kapturek”. W niezwykle pięknej i kolorowej scenografii Katarzyny Kapeli goście ujrzeli profesjonalnie grających aktorów. Basia Cendrowska, Weronika Fabiszewska, Sylwia Brzuzy i Monika Kacprzak ujmując śpiewem, słowem, gestem,  poszybowały w raz z wdzięczną widownią  w świat bajki i fantazji przeżywając niezapomniane przygody.  

   Gdy klasy I - III brały udział w zajęciach sportowych uczniowie klas IV-VI śpiewali piosenki angielskich i amerykańskich wykonawców. "Children for Children" wymyśliła i przygotowała p. Renata Idzik wraz z zespołem nauczycieli języka angielskiego.

   Jako pierwsze, piosenkę angielskiego muzyka Erica Claptona pt. "Tears in Heaven", zaśpiewały klasy VI. Jury w składzie: pani dyrektor Aldona Fijałkowska, nauczycielki języka angielskiego panie - Justyna Grzyb i Joanna Jakubowska oraz nauczycielka muzyki - pani Małgorzata Podwójci zadecydowało, że najlepiej śpiewała klasa VI S.
   Klasy V śpiewały piosenkę angielskiego zespołu 'The Beatles' pt. "Yellow Submarine". Najlepiej według Jury zaśpiewała klasa V C.
   Klasy IV natomiast zaśpiewały piosenkę angielskiego zespołu "Pink Floyd" pt. "Another brick in the wall". Słodką nagrodę zdobyła klasa IV A.

   Po każdym wykonaniu uczniowie odpowiadali na "lizakowe" pytania do wykonywanych piosenek. Na zakończenie zmagań konkursowych wszyscy razem śpiewali refreny znanych piosenek: "We are the champions" i "We are the world". "To była fantastyczna zabawa"- mówili uczniowie.

   Po zabawie przyszedł czas na rozdanie nagród za osiągnięcia w konkursach wiedzowych z języka angielskiego. Panie Justyna Grzyb i Agata Rychlik rozdały nagrody i dyplomy z Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Anglii, Francji oraz krajach francuskiego i angielskiego obszaru językowego, który odbył się w Gimnazjum Nr 8.
I miejsce - Alicja Raczyńska kl.6 e (n-l Renata Idzik)
III miejsce - Aleksandra Mrozowska kl. 6 s (n-l Renata Idzik)
   Następnie rozdano nagrody i dyplomy ze Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, który zorganizowały w marcu panie Justyna Grzyb i Agata Rychlik.
   Wyniki konkursu klas VI:
I miejsce Alicja Raczyńska kl.6 e (n-l Renata Idzik)
II miejsce Kacper Pawlak kl.6 c (n-l Justyna Grzyb)
III miejsce Julia Sieczkowska kl.6 b (n-l Justyna Grzyb)
   Wyniki konkursu klas V:

I miejsce Wiktoria Klikowska kl Vb ( n-l Agata Rychlik)

II miejsce Joanna Sołtysiak kl Vb ( n-l Agata Rychlik )

III miejsce Zofia Kołecka kl Vb ( n-l Agata Rychlik )

   Dekorację do tej udanej imprezy wykonała p. Agnieszka Jarzyńska i p. Katarzyna Kapela.

   Klasy IV- VI zakończyły Dzień Dziecka zawodami sportowymi na dużej sali gimnastycznej prowadzonymi przez wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego w naszej szkole. Dla klas IV przewidziano "Turniej 4-ognii", dla klas V "Wyścigi na wesoło", dla klas VI "Rzuty do kosza".
   Nad oprawą techniczną Dnia Dziecka czuwał p. Robert Elwertowski. Koordynatorem Dnia Dziecka był Rzecznik Praw Ucznia - p. Edyta Kowalska.
   I oby ten słodki lizak, który otrzymał każdy uczeń przypomniał mu, że nadal jest dzieckiem i 1 czerwca to jego święto!

 

   W tym roku klasa Va postanowiła uczcić Dzień Dziecka pobytem w Płockim Parku Linowym "Kraina Wrażeń".

   Po  założeniu odpowiedniego sprzętu i krótkim szkoleniu wyruszyliśmy na trasę. Nie było łatwo. Niektórzy z nas musieli pokonać własne lęki i walczyć ze słabościami. Ale udało się. Szczęśliwi, w komplecie dotarliśmy do końca trasy. Zadowoleni z własnych osiągnięć, w dobrych humorach już planowaliśmy kolejną wyprawę do parku.

 

 

fot. Edyta Kowalska

 

 Va w Parku Linowym