Michał laureatem Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY 2012 Drukuj

We wtorek 5 czerwca w gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informatycznych Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość zakończenia XXI edycji Międzynarodowego Konkursu „KANGUR MATEMATYCZNY 2012”.  Z wielką radością informujemy, że kolejny raz uczeń naszej szkoły – Michał Kolankiewicz został  laureatem tego konkursu i otrzymał nagrodę 300 zł.

Konkurs odbywa się pod patronatem Rady Europy i  jest  na stałe wpisany do kalendarza imprez UNESCO. Ma swoje korzenie w Australii. W Europie pojawił się w 1990 roku, a w tej chwili jest najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Głównym celem konkursu jest upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy matematycznej. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych startują w pięciu kategoriach wiekowych: Maluch, Beniamin, Kadet, Junior i Student. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu (w tym roku 15 marca) oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą jego atrakcyjność.

W kategorii Michała – BENIAMIN  (klasy V-VI SP) startowało w Polsce 74778 uczniów. Średnia wyników tej grupy wynosiła 70,81 punktów. Nasz uczeń uzyskał rezultat - 145 punktów na 150 możliwych.

Miło jest nam poinformować o wynikach wszystkich 10 wyróżnionych uczniów w konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY 2012”:

·         1 tytuł LAUREATA i główną nagrodę 300 zł - Michał Kolankiewicz kl.5c - kategoria BENIAMIN - uczeń p. Anny Olczak-Mielczarek,

·         1 wyróżnienie za bardzo dobry wynik  i nagrodę 50 zł - Kacper Pawlak kl.6c - kategoria BENIAMIN - uczeń p. Aldony Fijałkowskiej,

·         8 wyróżnień i nagrody książkowe – kategoria BENIAMIN (kl.5-6):Szymon Staneta kl.6c – uczeń p. Aldony Fijałkowskiej,  Jakub Komorowski kl.6a – uczeń p. Alicji Rostowskiej, Bartosz Sieracki kl.5c, Jakub Żmujdzin kl.5c, Hubert Gapiński kl.5c – uczniowie p. Anny Olczak – Mielczarek oraz kategoria MALUCH (kl.3-4): Julia Śladowska kl.4b – uczennica p. Alicji Rostowskiej, Dorota Rzewnicka kl.3d – uczennica p. Beaty Tokaj oraz Michał Wyrębkowski kl.3a – uczeń p. Małgorzaty Szulborskiej i p. Joanny Dobrogoszcz.

SERDECZNIE WSZYSTKIM GRATULUJEMY I CIESZYMY SIĘ Z ICH OSIĄGNIĘĆ!