Podsumowanie światowej kampanii "My Green Dream Around the World" Drukuj

 

  12 czerwca w Płockim Ogrodzie Zoologicznym odbyło się podsumowanie światowej kampanii "My Green Dream Around the World", do której włączyli się także uczniowie naszej szkoły. 

   Wykonali prace plastyczne nt. "Mój Zielony Świat za 20 lat", które były prezentowane podczas ogólnopolskiej konferencji "Zielona gospodarka w drodze do zrównoważonego rozwoju - polskie stanowisko na Szczyt Ziemi W Rio+20" odbywającej się pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Uczniowie napisali także opowiadania o swoich zielonych marzeniach, które podczas podsumowania kampanii zamknęliśmy w specjalnej butelce i zakopaliśmy na terenie Zoo, aby otworzyć ją za 20 lat i sprawdzić ile z marzeń udało się zrealizować. Dzieci nakręciły także krótkie filmy o swoich zielonych marzeniach. Będą one przedstawione na Szczycie Ziemi Rio+20 w Rio de Janeiro. Ale to... wkrótce, a dzisiaj mogliśmy się cieszyć sukcesem Klaudii Cytackiej z klasy VIs, która została laureatką konkursu plastycznego. Jury, w skład którego wchodzili m. in.: Zastępcy Prezydenta Miasta Płocka, Dyrektor Oddziału Polskiego Banku Spółdzielczego oraz Prezesi i Przedstawiciele wielu spółek gminnych, przyznało Klaudii III miejsce. Praca została wykonana pod kierunkiem p. Anny Grabeckiej. Nauczycielce i uczennicy serdecznie gratulujemy.

   W trakcie spotkania szczególne podziękowania skierowano do wszystkich nauczycielek przyrody z naszej szkoły. Koordynatorem akcji w szkole  była pani Agnieszka Kochanowska- Matuszewska.