Sukcesy młodych matematyków Drukuj

 

   23 listopada w naszej szkole odbyła się  XVIII edycja  Ogólnopolskiego Konkursu ALFIK MATEMATYCZNY 2011, organizowanego przez Firmę Oświatową Łowcy Talentów – JERSZ. W konkursie uczestniczyło 39 362 uczniów z 1117 szkół. Uczniowie startowali w 10 kategoriach wiekowych. Miło nam poinformować o najlepszych wynikach naszych matematyków, którzy zdobyli:

·         1 tytuł LAUREATA - Michał Kolankiewicz kl.5c I miejsce w kraju - kategoria JERZYK (kl. 5) - (100% punktów możliwych do zdobycia) - nagroda obóz wypoczynkowo – naukowy – uczeń p. Anny Olczak-Mielczarek,

·         4 wyróżnienia za bardzo dobre wyniki - kategoria JASKÓŁKA (kl.6): Kacper Pawlak kl.6c (95,83%), Łukasz Solak kl.6b (90%), Szymon Staneta (89,17%) – uczniowie pani Aldony Fijałkowskiej oraz kategoria SZPAK (kl.4): Piotr Sobecki kl.4s (87%)- uczeń pani Alicji Rostowskiej,

·         4 wyróżnienia za dobre wyniki – kategoria SZPAK: Maria Kozłowska kl.4a (84,83%) – uczennica p. Barbary Szymborskiej oraz kategoria JERZYK: Hubert Gapiński kl.5c (82,5%), Jakub Żmujdzin kl.5c (80,83%), Katarzyna Biernat kl.5s (80,83%) – uczniowie p. Anny Olczak-Mielczarek i uczennica p. Alicji Rostowskiej.

Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.