Trzymaj formę! Drukuj

 

   W ciągu ostatnich kilku tygodni realizowano w naszej szkole program edukacyjny "TRZYMAJ FORMĘ", którym objęto uczniów klas piątych i szóstych.

   W ramach programu przeprowadzono godziny wychowawcze nt. "Sport to zdrowie", podczas których dzieci odgrywały scenki rodzajowe i oceniały własną kondycję fizyczną. Odbyły się także wycieczki, zielone szkoły, rajd pieszy, powiatowy międzyszkolny konkurs ekologiczny połączony z konkurencjami sportowymi, a także wykonywanie prac plastycznych, obliczanie BMI i pogadanki nt. prawidłowego odżywiania się oraz zaburzeń związanych z odżywianiem (anoreksja, bulimia, otyłość). Dzieci otrzymały ulotki dla rodziców, na których widnieje m. in. talerz zdrowia i dziesięcioro przykazań zdrowotnych. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie i ich rodzice będą "trzymać formę".

   Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację programu. Akcję koordynowała nauczycielka przyrody Agnieszka Kochanowska- Matuszewska.