W Jura Parku... Drukuj

 

   19 czerwca klasy I c i I d pod opieką pań: Doroty Pankau, Elżbiety Gdak, Małgorzaty Szulborskiej i Urszuli Kosińskiej wyjechały na wycieczkę do Jura Parku w Solcu Kujawskim.

   Wędrowaliśmy przez erę dinozaurów pośród doskonale zrekonstruowanych modeli różnych gadów zaginionego już świata. Atrakcją było Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha, w którym obejrzeliśmy bogatą kolekcję skamieniałości z różnych okresów w dziejach Ziemi. Uczestniczyliśmy w zajęciach na temat powstania bursztynu. Mogliśmy też eksperymentować z bursztynem w wodzie słodkiej i słonej. W kinie emocji - Cinema 5D doznaliśmy niezapomnianych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych i zapachowych.
   Każdy z uczestników wycieczki  ulepił z ciasta dinozaura, którego jako pamiątkę zabraliśmy do domu. Po trudach nauki odprężyliśmy się na bogato wyposażonym placu zabaw. W dobrych humorach wróciliśmy do domu.