Ostatnia wirtualna podróż klasy 3 d Drukuj

 

   20 czerwca 2012 r. po raz ostatni w tym roku szkolnym klasa III d odbyła wirtualną podróż po świecie w filii nr 8 Książnicy Płockiej. Poprzez słowa, obrazy, muzykę, taniec, zabawy i działania plastyczno-techniczne „zwiedziliśmy” najdalsze zakątki świata. Poznaliśmy kulturę, wierzenia i legendy, zabawy dzieci oraz symbole m. in.: Izraela, Brazylii, RPA.
   Tym razem byliśmy turystami w Indiach. Dziewczynki poznały wygląd kobiet hinduskich. Ubierały lalki w tradycyjny, bogato zdobiony strój – sari. By nadać im dodatkowego blasku ozdabiały je biżuterią. Upiększały je koralikami, cekinami, perłkami... Lalki wyglądały jak najpiękniejsze hinduskie księżniczki z Boolywood. Teraz zdobią dziewczęce pokoje i są inspiracją do projektowania dziewczęcych kreacji. Chłopcy zaś zmierzyli się z jednym z symboli Indii - słoniem. Oczywiście, choć odwagi im nie brakuje, był to słoń do pomalowania. Farbkami i żelkami wyczarowali słoniowe cudeńka. Kolorowa płaskorzeźba, symbol szczęścia, znajduje sie teraz w ich domach. Oby szczęście chłopcom dopisywało:).

   Uczniowie kl. 3 d i wychowawczyni Beata Tokaj pragną podziękować p. Elżbiecie Podwójci- Wiecheckiej i pracownikom filii nr 8 Książnicy za trzyletni czas nam poświęcony, wspaniałe zajęcia i różnorakie pomysły. Bardzo dziękujemy.