W sierpeckim skansenie... Drukuj

Korzystając z pięknej jesiennej pogody, klasy IVa oraz IVd pod opieką pań: Małgorzaty Lechowicz, Joanny Dobrogoszcz, Renaty Wojtyckiej oraz Janiny Łukasiak, udały się na niezwykłą lekcję historii do sierpeckiego skansenu.

Podczas wycieczki uczniowie nie tylko odwiedzili powozownię, gdzie dowiedzieli się jak dawniej podróżowano, ale także samodzielnie mogli wyrabiać masło, które później z pajdą wiejskiego chleba zjedli z apetytem. Wzięli także udział w dwóch lekcjach: "Od ziarenka do bochenka" i "Życie dzieci w wiejskiej rodzinie pod koniec XIX wieku". Odwiedzili również dwór szlachecki, karczmę i galerie rzeźby ludowej. Największych emocji dostarczyła jednak przejażdżka wozem konnym i ognisko, w którym pieczono kiełbaski.