Europejski Dzień Języków 2012 Drukuj

 

   26 września został ogłoszony przez Radę Europy dorocznym Europejskim Dniem Języków. Mówić językiem drugiej osoby oznacza bowiem uczynić krok ku niej, znieść bariery i lęki. Kształcenie językowe i komunikowanie się w różnych językach pomaga nam upowszechniać koncepcję różnorodności kulturowej i wzajemnego zrozumienia na naszym kontynencie.

   Uczniowie naszej szkoły chętnie przyłączyli się do świętowania Europejskiego Dnia Języków Obcych. Podczas lekcji języka angielskiego czytane były fragmenty książek w różnych językach, łamańce językowe, wyświetlano filmy w oryginale. Uczniowie poznali również z jakich krajów europejskich pochodzą ich ulubieni bohaterowie bajek. Z okazji EDJ uczniowie stworzyli piękne projekty i plakaty ilustrujące użycie języka obcego, które można podziwiać na wystawie przygotowane przez nauczycielki języka angielskiego : Joannę Jakubowską i Renatę Idzik.