Spotkanie autorskie Drukuj

 

   22 października odbyło się zorganizowane przez bibliotekę szkolną spotkanie z p. Wojciechem Majchrzakiem, autorem książki "50 lat płockiego szczypiorniaka". Uczestniczyli w nim uczniowie klas sportowych wraz z nauczycielami i dyrekcją szkoły.

   Pan Wojciech Majchrzak - nauczyciel wychowania fizycznego, przysposobienia obronnego i wiedzy o społeczeństwie w SP nr 6, SP nr 16, a w latach 1989 - 1998 dyrektor naszej szkoły, był wielkim pasjonatem sportu : współtwórcą, zawodnikiem, długoletnim kapitanem zespołu piłkarzy ręcznych Wisły Płock, trenerem pierwszego zespołu Wisły, zespołów młodzieżowych oraz zespołu żeńskiego, sędzią pierwszoligowym piłki ręcznej, działaczem sportowym.

   Podczas spotkania opowiadał nam o powodach, które skłoniły go do napisania książki o jakże wspaniałej karcie płockiego sportu jakim była i jest w naszym mieście piłka ręczna. Wspominając ludzi i sportowe wydarzenia wprowadził nas w atmosferę sportu minionych lat.

   Odpowiadając na jedno z wielu zadawanych przez uczniów pytań powiedział, że jego zainteresowania wciąż są takie same - sport i książki.