"Lekcja historii" w galerii Mazovia czyli historia na żywo Drukuj

 

   10 listopada nasza szkoła jako jedyna szkoła podstawowa z Płocka obok innych szkół z województwa mazowieckiego, grup rekonstrukcyjnych, orkiestr i muzeów zaprezentowała się w ramach "Lekcji historii" w galerii Mazovia. Honorowy patronat nad imprezą objęli Prezydent m. Płocka - p. Andrzej Nowakowski oraz Starosta Płocki - p. Michał Boszko.

   Z wielką radością przyjęliśmy zaproszenie ponieważ jesteśmy placówką, która w szczególny sposób kształtuje patriotyczne postawy uczniów, wzbudza wśród nich poczucie dumy z chwalebnej historii Polski, tworzy więź między przeszłością a teraźniejszością. Za tę wyjątkową działalność wielokrotnie zostaliśmy uhonorowani, m.in. medalem PRO MEMORIA w 2006 r.

   Odwiedzający galerię Mazovia mieli możliwość bliższego zapoznania się z działalnością i osiągnięciami naszej szkoły. Mogli obejrzeć m.in. prezentację multimedialną "Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 23 im. Armii Krajowej - z przeszłością ku przyszłości", pamiątki przekazane przez żołnierzy AK, zagrać w różnorodne gry planszowe o tematyce niepodległościowej a także zobaczyć wystawę prac plastycznych uczniów poświęconą Patronowi Szkoły.

   Wśród gości zainteresowanych historią na żywo krążyły łączniczki - uczennice naszej szkoły rozdające ulotki. Zamieściliśmy w nich nie tylko to, jacy jesteśmy, co nas wyróżnia od innych i dlaczego warto uczyć się w naszej szkole, ale również teksty piosenek do wspólnego śpiewania wraz z chórem szkolnym "Viva la musica", który występował ze swoim programem na scenie (tu możesz obejrzeć lub wydrukować naszą ulotkę).  

   Naszą wystawę na terenie galerii odwiedził również p. Michał Boszko - Starosta Płocki, który podziękował nam za udział w tym przedsięwzięciu i pogratulował osiągnięć na drodze zaszczepiania patriotyzmu wśród młodzieży.

   Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia byli razem z nami. Mamy też nadzieję, że wielu przekonaliśmy do naszej oferty.

   W przygotowanie i zaprezentowanie "Lekcji historii" zaangażowała się młodzież naszej szkoły a także nauczyciele: p. Renata Wojtycka, p. Małgorzata Podwójci, p. Małgorzata Lechowicz, p. Bożena Matlęga, p. Robert Elwertowski, p. Joanna Pankowska, p. Katarzyna Kapela oraz dyrekcja szkoły. 

 

   Występ chóru "Viva la musica" można obejrzeć na You Tube oraz w Picassa Web Albums .

 

   O wydarzeniu w galerii można przeczytać oraz obejrzeć zdjęcia (również te, na których jesteśmy) m.in. :

- na stronie Galerii Mazovia: "Historia na żywo..." , "Lekcja historii"

- na portalu Plock.pl : "Lekcja historii w galerii Mazovia"

- na portalu historii ożywionej dobroni.pl : "Lekcja historii w galerii Mazowia - Płock"

 

 

 

  ... i fotoreporterskim okiem p. Janiny