Koło plastyczne w "Chotomku". Drukuj

 

   W czwartek 29 listopada, uczniowie z koła plastycznego wraz ze swoją opiekunką p. Małgorzatą Podwójci wybrali się w odwiedziny do Biblioteki dla dzieci im. Wandy Chotomskiej w Płocku.
   "Przenieś się w inny wiek... Zabawki z duszą" to tytuł wystawy, na której znalazły się eksponaty ze zbiorów prywatnych Larissy Adamkievich oraz Przyjaciół Biblioteki. Obejrzeliśmy lalki i pluszaki pochodzące z początku XIX wieku, ale i te młodsze mające 20 lub mniej lat. Na wystawie są lalki porcelanowe, misie, pluszowe zwierzątka wykonane przez firmy zabawkarskie i szyte ręcznie. Jest też lalka z prywatnej kolekcji p. Jolanty Szymanek - Deresz.
   Biblioteka otrzymała też pluszaki szyte ręcznie, które zostały podarowane na rzecz zbiórki pieniężnej dla Moniki Wróblewskiej, podopiecznej Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą". Zbiórka odbędzie się 15 grudnia  o godz. 12.00 w "Chotomku". Zachęcamy do udziału, aby pomóc w leczeniu dziewczynki.