Zwyciężyliśmy w V edycji konkursu matematyczno-przyrodniczego "Z przyrodą za pan brat" Drukuj

 

   4 grudnia w Zespole Szkół nr 2 odbyła się V edycja Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego „Z przyrodą za pan brat”. Celem konkursu jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań matematyką i przyrodą, zachęcanie do zdobywania wiedzy o wzajemnym oddziaływaniu człowieka i środowiska, rozwiązywanie problemów w sposób twórczy  oraz stosowanie zdobytych wiadomości  w praktyce. Konkurs dał również uczniom z dziesięciu płockich szkół podstawowych możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w rywalizacji indywidualnej i drużynowej .

  Michał Kolankiewicz, Bartosz Sieracki i Jakub  Żmujdzin - trzyosobowa drużyna chłopców z klasy 6c, reprezentująca SP 23, wypadła doskonale. Chłopcy  drużynowo zajęli I miejsce, zdobywając 111 punktów, wyprzedzając SP 16 (97 pkt.), SP 12 (94 pkt.) i pozostałe szkoły.

   Ponadto Michał Kolankiewicz zwyciężył w klasyfikacji indywidualnej, zdobywając 45 punktów, a Bartosz Sieracki z wynikiem 37 punktów zajął II miejsce.

Chłopców do konkursu przygotowywały panie: Anna Olczak-Mielczarek - nauczyciel matematyki i Agnieszka Kochanowska–Matuszewska – nauczyciel przyrody.

Laureatom i ich opiekunkom serdecznie gratulujemy!