Podsumowanie Orlen Handball Mini Ligi Drukuj

Dobiegła końca finałowa rozgrywka VI edycji Orlen Handball Mini Ligi dla klas V .

Rozgrywki których organizatorem i inicjatorem jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Wisła Płock a głównym sponsorem jest PKN ORLEN SA, po raz kolejny odbywały się w gmachu zespołu szkół nr 7 w Płocku. Sponsorem wspierającym jest także Urząd Miasta Płocka oraz po raz pierwszy SPR Wisła Płock.

Zgodnie z oczekiwaniami wygrywali faworyci tj: SP21 i SP23 z Płocka. Po emocjonującym meczu finałowym SP21 pokonało SP23 czterema bramkami z wynikiem 13 do 9. Mecz skupił na trybunach wielu kibiców, głównie rodziców obu drużyn, którzy mocno kibicowali swoim „pociechom”.

VI edycja OHML dla klas piątych rozpoczęła się w październiku 2012. Startowało w niej 16 zespołów ze szkół płockich a także szkoły podstawowe z Węgrowa, Ciechanowa, Sierpca, Proboszczewic, Bielska, Łącka, Słubic, Zawidza. Inicjatorem rozgrywek dla najmłodszych jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Wisła Płock, a PKN ORLEN został tytularnym sponsorem ligi.

Na oficjalnym zakończeniu każdy z zawodników dostał upominek w postaci plecaka z logami sponsorów OHML, każda drużyna statuetkę, a trzy pierwsze zespoły medale i puchary. Trenerem srebrnych medalistów - drużyny SP23 - jest p. Andrzej Wolano.

W rozegranym turnieju wzięło udział około 250 dzieci, co było to dla nich świetną rozrywką i wstępem do przygody z dyscypliną jaką jest piłka ręczna.

Dwa zespoły wyłonione z finalistów poprzednich edycji OHML zgodnie z założeniami szkoleniowymi opracowanymi przez trenerów  SKF Wisła Płock wystartują  pod szyldem Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Wisła Płock w sezonie 2012/2013 w Mazowieckiej Lidze Dzieci.