logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Spotkanie z misjonarzem Drukuj

 

   W środę 6 marca w filii bibliotecznej nr 8 przy naszej szkole odbyło się spotkanie z misjonarzem - o. Wiesławem Dudarem – Dyrektorem Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pienężnie. Inicjatorką spotkania była pani Elżbieta Podwójci – Wiechecka, która od lat współpracuje  z Werbistami i wspiera ich akcje.
   W spotkaniu wzięli  udział uczniowie kl. VI a i dzieci z koła misyjnego. Tym razem misjonarz prosił o środki czystości. Dzieci znając bardzo trudną sytuację swoich rówieśników z wielką radością odpowiedziały na apel misjonarza „Mydełko dla Afryki”. Uczniowie przynosili więc środki czystości  i stare komórki, które trafią do Angoli w Afryce. Znaczna część tego kraju, jak mówił o. Dudar jest wciąż zaminowana po 30-letniej wojnie domowej. Misjonarz w ciekawy sposób opowiadał uczniom o problemach z jakimi borykają się na co dzień Afrykańczycy. Podstawowy problem w Afryce to brak wody. O. Dudar mówił: „Wierzcie mi, nic nie smakuje w tropikach lepiej niż świeża, czysta woda. Tym bardziej, gdy można ją zaczerpnąć jedynie 100 metrów od domu.  Tłumaczył, że w taki upałach każdy musi myć się 3 razy dziennie, przez co środki czystości szybko się kończą”. Księża Werbiści wybudowali kilka studni w Afryce w ostatnich latach, co ułatwia mieszkańcom dostęp do wody pitnej.

   Zachęcamy do wzięcia udziału kolejnej akcji zbierania komórek dla Afryki. Stare i zużyte komórki można przynosić do opiekuna koła misyjnego – p. Katarzyny Popek.

                                   Katarzyna Popek i Bernardetta Staniszewska

 

   Więcej na portalu gazeta.pl : "Płocczanie ofiarowali dary dla Afryki"